Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

İsveç Diyeti

İsveç Diyeti İle Zayıflamak Çok Kolay!

Günümüz tüketim çağı ve bu tüketim çağı değişen yaşam şartları il beraber yemek ve yeme alışkanlıklarımızı ve beslenme düzenimizi değiştirdi. Değişen bu besleme düzeni ile beraber obezitenin temeli de atılmış oldu.

Aşırı kilolu olan insan sayısı arttıkça farklı diyet listeleri de ortaya çıktı. Ünlü diyetisyenlerin, ülkelerin, yiyeceklerin diyetleri son zamanlarda çok popüler olmaya başladı. Peki bunlardan biri olan İsveç diyeti nedir? İsveç diyeti nasıl yapılır? İsveç diyeti listesi nasıldır? Birlikte inceleyelim…

İsveç diyeti nedir?

İsveç diyeti günümüzün en popüler diyetlerinden biridir. İsveç diyeti 13 günlük bir program halinde uygulanmaktadır. Ve tam uygulanabilirse 10-12 kilogram arasında kilo verdirebilir. İsveç diyeti ile ilgili en dikkat çekici kısım ise hızlı bir şekilde verilen bu kiloların geri alınmamasıdır. Yani İsveç diyeti ile kilo vereneler uzun bir süre kilo problemi yaşamıyor. Bu nedenler İsveç diyet listesi eşliğinde kilo vermek kulağa hiçte fena gelmiyor.

 

Kilolarınızdan Kurtulmak Artık Çok Kolay!

Kilo problemi insan hayatını üst düzey etkileyen bir sorundur. Bu etkileme hayatımızda olumsuzluklar yaratabilmekte psikolojik olarak da sarsabilmektedir. İnsan hayatın bu denli etkileyen bir probleme uzmanlar farklı diyetlerle çözüm bulmaya çalışıyorlar. Fakat insanlar zorlu ve sonucu uzun sürede alacakları diyet programlarını uygulamak istemiyorlar. İsveç diyeti ise kısa sürede istenen sonucu vermesi nedeniyle tercih ediliyor.

[widget-87]

İsveç diyeti yap kilolarını at! İsveç diyeti nasıl yapılır?

İsveç diyeti yapanlar 13 günlük bu kilo verme sürecinde programa hiçbir ara vermeden devam etmeliler. Kısa sürelide olsa yüksek oranda düşük kalorili, az miktarda karbonhidrat, çok miktarda yağ ve protein içeriğine sahip İsveç diyeti kilo vermek isteyenler için kaçınılmaz bir fırsattır.

İsveç diyeti yapılırken nelere dikkat edilmeli;

  • İsveç diyet listesinde belirtilen miktarlar haricinde çay-kahve ve diğer içecekler türleri tüketilmemelidir.
  • Günde en az 2 litre su tüketilmeli.
  • Tuz tüketilmemelidir.
  • Belirtilenden fazla şeker asla kullanılmamalıdır.
  • İsveç diyeti 6 günden kısa ve 13 günden uzun sürmemelidir.
  • İsveç diyeti tekrar uygulanmak istenirse en az 3 ay beklenmelidir.

İsveç diyeti uygulanırken program dışına çıkmamak çok önemlidir. Dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalarda hassas davranılmasında yarar vardır. Bu noktalara dikkat edilmezse işve diyeti sizlere istediğiniz sonuçları veremeyebilir.

İsveç diyeti için tavsiyeler!

Her diyette olduğu gibi İsveç diyeti içinde uygulanması sonucunda yarar sağlayacak öneriler yer almaktadır. İsveç diyeti ile kilo verenler ve vermekte olanların bu tavsiyelere kulak vermesinde yarar vardır. Pek, İsveç diyeti yapanlar tarafından verilen bu tavsiyeler neler?  İnceleyelim…

  • Bu diyette önemli bir yere sahip olan brokoliyi bulamazsanız onun yerine karnabahar yiyin.
  • İsveç diyeti uygulayan bireylerin kolesterolü yüksekse yumurta akını tüketmeli.
  • Diyette ölçü ve miktar belirtilmeyen yiyecekleri abartmamak koşuluyla istediğiniz kadar yiyin
  • İsveç diyeti ile kilo verenler için uygulanan diyet ağır gelirse 6. gün kesip 3 ay sonra 6 gün daha uygulamaya devam edebilirsiniz.

İsveç diyet listesi önerilerini dikkate almanız kilo verme sürecinize faydalı olacaktır. İsveç diyeti ile kilo verenler bu diyeti öneriyorlar.

İsveç Diyetinin Zararları Var Mıdır?

Kısa zamanda kilo verdiren birçok diyet listesi sağlık açısından pek de yararlı değildir. Bu yüzden uzun süreli uygulanmaması daha iyi olacaktır. İsveç diyeti de kahvaltısız bir diyet şeklidir ve bu da kan şekerinde dengesizliklere neden olabilir. Ayrıca Türk beslenme alışkanlıklarına aykırı bir beslenmedir. İsveç diyeti içerisinde yer alan besinler kısıtlı olduğundan dolayı vücudun yeteri kadar vitamin ve besin öğelerini almasını zorlaştırmaktadır. İsveç diyetinde ek vitamin- mineral önerilse bile bu besin öğelerini gıdalardan almak daha sağlıklıdır.

İsveç diyeti ile kilo verenler dikkat!

İsveç diyeti ile kilo verenler oldukça zor bir sürece girmektedir. İsveç diyeti uygulanırken dikkat edilmesi gerekenler ve tavsiyeler dikkate alınmalıdır. Etkili bir zayıflama yöntemi olan İsveç diyeti bireye zararlı yan etkiler de olabilir. Bu nedenle İsveç diyeti yapanlar mutlaka bir diyetisyen desteği almalılar. İsveç diyeti ile kilo verme serüveninizde diyetisyeniniz ile işbirliği çerisinde olmanızı tavsiye ederiz.

[widget-125]

Yorum Yap