Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Psikolog Fiyatları

Psikolog Seans Ücretleri Neye Göre Belirleniyor?

Diyet yaparken kendinize inanmak ve motive olmak, öfke ve stres anlarında kendinizi sağlıksız besinlerden uzak tutabilmeyi ve aşırı yeme isteğinizle baş etmeyi öğrenmek istiyorsanız psikolog desteği almalısınız. Türkiye’nin her ilinde hizmet veren psikologlar sayesinde yaptığınız diyetlere sadık kalabilir, psikolojik sorunlarınızı aşabilirsiniz.

Psikolog fiyatları ise her diyetisyen ve hastanenin kurumsal bakış açısıyla şekillenmekte. Psikolog fiyatları belirlenirken; danışmanlık süresi, yaşanılan problemlerinin şiddeti, kullanılan yöntemler ve beklentiler etkili olmaktadır. Psikolog fiyatları; her danışan için özel olarak belirlenir. Psikolog fiyatları hangi aralıklardadır? Psikolog ücretleri pahalı mı? Gelin, birlikte bakalım…

1. Danışmanlık Süresi

Psikolog fiyatları, kişiye özel olarak belirlendiği için psikolog ücretleri üzerindeki en büyük etki danışmanlığın süresidir. Psikolog danışmanlığının kaç seans süreceği psikolog ücretleri üzerinde en çok etkili olan faktördür.

Psikolog seans ücreti, her uzmanın kendi kriterlerine göre belirleyeceği aralıklarda olduğu için mutlaka şehrinizdeki psikologlarla görüşmenizi tavsiye ediyoruz. Her uzman aynı seans ücretini vermiyor maalesef.

2. Kullanılacak Yöntemler

Psikolog ücretleri, kullanılan terapi tekniklerine göre değişecektir. Psikolog seans fiyatları açısından baktığımızda çocuklar ve yetişkinler için ayrı ücretlendirilme yapılacaktır. Çünkü çocuklar için kullanılan tekniklerle yetişkinler için kullanılan teknikler bir değildir.

Psikolog seans ücreti genel olarak standart olsa da danışmanlık süreci içerisinde gerekli olan farklı yöntemler totalde psikolog fiyatlarını değiştirebilir. Psikoloğunuzdan bilgi almanızda yarar var.

[widget-87]

3. Klinik ve Özel Hastane Olması

Psikolog fiyatları psikoloğun kendi kliniği olup olmamasından, özel ya da devlet hastanelerinde çalışmasından etkilenir. Özel ve devlet hastanelerinde çalışanların psikolog seans ücreti daha ekonomik olabilir.

Psikolog seans fiyatları olarak baktığımızda psikoloğun özel muayenehanesinde danışmanıyla yakından ilgilenmesi ve daha iyi hizmet vermesi nedeniyle hastaneye göre farklılıklar normaldir.

4. Yaşanılan Şehir

Yaşadığınız şehir de psikolog fiyatları üzerinde etkili olacaktır. İstanbul, Ankara, İzmir gibi illerde psikolog ücretleri yüksekken daha küçük ve az nüfuslu illerde psikolog seans fiyatları daha düşüktür.

Psikolog sayısının fazlalığı nedeniyle rekabetli olan illerde özel psikolog ücretleri düşükken psikolog sayısının az olduğu şehirlerde ise psikolog ücretleri ve özel hastane psikolog fiyatları yüksek olabilir. Uzmanından bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır.

5.  Psikoloğun Uzmanlığı ve Ünü

Psikolog fiyatları, uzmanın ünüyle de doğru orantılıdır. Türkiye’de tanınmış psikologlar yüksek psikolog seans fiyatları ile karşınıza çıkabilir.

TV programlarında karşımıza çıkan, kişisel bloglarından binlerce kişiye ulaşan, köşe yazıları olan, panellerde ve konferanslarda konuşmalar yapan, kitaplar yayımlamış, alanının tavsiye edilen isimleri arasında yer alan psikologların seans ücretleri daha yüksektir.

Psikolog fiyatları; ilk seansınızda netleşecektir. Danışmanlık süresine, taleplerinize, ihtiyaçlarınıza ve farklı uygulamaların gerekliliğine göre psikolog seans ücreti belirlenecektir. Özel hastane psikolog fiyatları, özel hastane psikolog ücretleri ve uygulamaları hakkında bilgi almak istiyorsanız tavsiye edilen uzmanlarla tanışın…

[widget-117]

Yorum Yap