Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Nutrigenetik Diyetisyenliği Fiyatları

Diyetisyen Ücretleri Neye Göre Belirleniyor?

Her insanın genetiği farklıdır. Bireyler aynı besinlerle beslenseler bile bir kısmı sağlıklıyken, bazılarında aşırı zayıflık, obezite ve diyabet gibi hastalıklar görülebilir. Bu nedenle nutrigenetik diyetisyenliği uygulamalarından yararlanılarak kişinin kilo problemlerinin kaynağı tespit edilmelidir. Kendi ofisinde, özel ve devlet hastanelerinde çalışan diyetisyenler gentest hizmeti vererek sizleri hayalinizdeki bedene kavuşturuyorlar. Farklı ücret prensiplerine sahip olan nutrigenetik beslenme diyetisyenleri kişiye özel ücretlendirme ya da paket fiyatlar sunuyorlar.  Nutrigenetik diyetisyenliği fiyatları bu nedenle değişiklik gösteriyor.

Nutrigenetik diyetisyenliği fiyatları; gentest sayısına, gentest yapılacak hastanenin özel ya da devlet hastanesi olup olmamasına, diyetisyenin ününe ve uzmanlığına göre değişiyor. Peki tam olarak nutrigenetik diyetisyenlik fiyatları hangi koşullara göre belirlenir? Diyetisyen ücretleri pahalı mı? Gelin, birlikte bakalım…

1. Gentest Sayısı

Genetik ihtiyaçları doğrultusunda sağlıklı beslenmeyi hedefleyen, daha kolay kilo vermek isteyenler için uygulanan gentest fiyatları, uygulama sayısına göre değişebilir. Tek bir testle DNA yapınız ve besinlere karşı duyarlılığınız belirlense de her sene sonuçlar aynı olmayacaktır. Bu nedenle testin yenilenmesi gerekebilir.

Nutrigenetik diyetisyenliği fiyatları her danışan için özel olarak belirlenir. Diyetisyen ücretleri; kişinin yaşına, yapılacak uygulamalara, diğer diyetisyen uygulamalarının gerekliliğine göre ortaya çıkarılır.

2. Özel ya da Devlet Hastanesi

Nutrigenetik diyetisyenlik fiyatları, gentestin özel ya da devlet hastanesi olup olmamasına göre de değişecektir. Gentest fiyat aralıkları özel hastanelerde yüksek olurken devlet hastaneleri ekonomik olmaktadır.

Türkiye’de gentest uygulanan birkaç hastane olduğu için nutrigenetik diyetisyenliği fiyatları size biraz yüksek gelebilir. Özel diyetisyen fiyatları ve gentest fiyatları hakkında bilgi almak için beslenme uzmanlarına ulaşın.

[widget-87]

3. Diyetisyenin Ünü ve Uzmanlığı

Nutrigenetik diyetisyenliği fiyatları diyetisyenin ünü ve uzmanlığına göre değişebilir. Her diyetisyenin gentest yapması söz konusu değildir. Gentest fiyatları sabit olsa da test sonrası verilecek danışmanlığın kapsamı da nutrigenetik diyetisyenlik fiyatları üzerinde etkili olacaktır.

TV programlarına çıkan, instagram fenomeni olan, gentest alanında ün yapmış diyetisyenlerin ücretleri meslektaşlarına göre yüksek olacaktır. Sağlıklı bilgi almak için diyetisyeninizle iletişime geçin.

Kişinin yaşına, kilosuna, sağlık sorunlarına ek olarak diyetisyenin ünü ve uzmanlığı, gentest sayısı, gentestin özel ya da devlet hastanelerinde yapılıp yapılmadığı, gentest sonrası uygulanacak beslenme listelerinin süresi nutrigenetik diyetisyenliği fiyatları üzerinde etkili olacaktır. Nutrigenetik diyetisyenlik fiyatları ilk diyetisyen randevusunda belirlenmektedir. Online diyetisyen fiyatları, özel diyetisyen ücretleri ve diyetisyen muayene ücretleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız diyetisyeninizi hemen bulun…

[widget-117]

Yorum Yap