Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Takipli Online Diyet Nedir? Nasıl Yapılır?

Takipli Online Diyetisyeniniz Her Zaman Yanınızda!

Takipli online diyet; kişiye özel beslenme programlarının bire bir ofis görüşmeleri olarak değil de görüntülü iletişim yoluyla yapılmasıdır. Takipsiz online diyetten farklı olarak diyetisyen ile bire bir görüntülü konuşma imkanı vardır. Özellikle diyetisyene gidecek vakti bulamayanlar için takipli online diyet uygulaması son yılların gözdesi haline gelmiştir.

Dünyanın neresinde olursanız olun, takipli online diyet sayesinde siz de sanki diyetisyeninizin ofisindeymiş gibi haftalık ya da aylık beslenme programınızı alabilir, sorularınızı canlı olarak sorabilir, aklınıza takılanlara cevap alabilirsiniz.

 

Takipli Online Diyet Nasıl Uygulanır?

Takipli online diyet nedir sorunuza yanıt verdikten sonra takipli online diyet nasıl yapılır sorunuza da yanıt verebiliriz. Takipli online diyet, diyetisyeninizin web sitesinde bulunan iletişim formu ya da telefon ile talebinizin iletilmesi ardından başlar. Seçtiğiniz online diyet programına göre diyetisyeniniz sizi belirli aralıklarla düzenli bir şekilde takip eder. “Görüntülü Arama” sayesinde yan yana gelemeseniz bile yüz yüze sohbet edip diyetisyeninizle bir araya gelebilirsiniz.

[widget-87]

Diyetisyeninizin web sitesi üzerinden online diyet üyelik kaydı yapmanızın ardından sizlere beslenme ve sağlık öykünüzün alınması için Bilgilendirme Formu gönderilir. Formu doldurmanızın ve ödemenizi yapmanızın ardından diyetisyeniniz size telefon yoluyla dönüş yapar. Planlanan tarihte diyet programınız üyelik sayfanıza eklenir ya da mailinize gönderilir. Haftada 1 kez Skype, facetime ya da whatsapp üzerinden görüşme sağlanarak diyet listenizi nasıl uygulamanız gerektiği konuşulur, gelişiminiz incelenir ve sorularınız yanıtlanır. Diyetisyeniniz sizden haftada 1 kez tartılarak kilonuzu üyelik sayfanızda güncellemenizi ya da görüşme sırasında söylemenizi ister.

Örnek takipli online diyet paketleri şöyledir:

  • Diyete başlamadan önce genel değerlendirme
  • Kan tahlili, hastalık, ilaç kullanımı vb. durumlarının değerlendirilerek diyet listenizin düzenlenmesi
  • Size özel; hazırlanmış diyet programı
  • Haftalık diyetisyen takibi/görüşmesi
  • 7 ya da 15 günde bir diyet listesi güncellemesi ve diyetisyen ile görüşme
  • Besinlerin porsiyon ölçüleri, miktarları ve değişim listeleri dosyası
  • Sorularınızı; e-posta, whatsaap ile sorma imkanı
  • Diyet günlüğü takibi ve kontrolü
  • Eposta ile diyet gönderimi ve 4 görüşme (aylık)
  • 30 günlük süre bitiminde diyet uyum sürecinin değerlendirilmesi ve diyet programında değişiklik uygulanması

Her diyetisyenin takipli online diyet paketleri farklıdır. Yukarıdaki takipli online diyet yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Takipli online diyet nasıl yapılır, takipli online diyet fiyatları nelerdir gibi sorularınızı diyetisyeninize sorun.

Takipli Online Diyet İşe Yarıyor Mu?

Online diyetisyen, günümüzde hayat koşuşturması nedeniyle gidemediğimiz diyetisyenimizi evimize getiren bir sistem. Normal diyetisyenlik uygulamalarından hiçbir farkı yok. Sadece diyetisyeninizin ofisine gitmemiş oluyorsunuz. Eğer diyetisyene gitmek için vaktim yok diyenlerdenseniz 1 aylık takipli online diyet satın alarak ne kadar etkili olup olmadığını bizzat görebilirsiniz.

Takipli online diyet nedir ve takipli online diyet nasıl yapılır gibi sorularınıza cevap almak için ilk önce diyetisyeninizi bulun, diyetisyeninizi cebinizde taşıyın…

[widget-108]

Yorum Yap