Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Kilo Aldıran Otlar - Mucizevi 7 Bitkiyi Keşfedin!

İştahınızı Arttıracak Sağlıklı Bitkilerle Tanışın! Kilo Almayı Sağlayan Bitkiler...

Doğa ananın bizlere hediyesi olan bitkiler, baş ağrısından tansiyona, böbrek hastalıklarından cilt rahatsızlıklarına kadar her türlü soruna iyi geliyor. Genellikle zayıflama amaçlı kullanılan bitkiler, son yıllarda kilo almak isteyenlere de çözüm sunuyor. Doğru kullanıldığında kilo alamıyorum diyenler için adeta bir şifa oluyorlar…

Kilo almak için her yolu denediniz ancak başarılı olamadınız mı? Cevabınız evet ise kilo aldıran bitkiler ile tanışmanızın zamanı geldi! İştah açıcı özellikleri ve tükettiğiniz besinleri sağlıklı bir şekilde vücudunuza kazandırmalarıyla dikkat çeken kilo aldıran bitkiler, sağlık sorunlarınıza karşı da size destek oluyor. Her derde deva kilo aldırıcı şifalı bitkiler sayfamızda…

1. Papatya

Kilo aldıran bitkiler arasında ilk önerimiz papatya olacak. İştah arttırıcı özelliği ile bilinen papatyayı çay olarak ya da kür olarak kullanabilirsiniz.

Kilo almak için bitki arıyorsanız papatya kurutarak kendi çayınızı doğal yollardan hazırlamanızı öneririz. Günlük olarak ve düzenli bir şekilde kullandığınızda kilonuzdaki artışı gözlemleyebilirsiniz. Aynı zamanda strese karşı da mükemmel bir ilaç olan papatya sayesinde kilo alamama stresinizi hafifletmiş olursunuz.

2. Deve dikeni

Deve dikeni, içeriğindeki acı tonikler nedeniyle iştah arttırıcı özelliğe sahiptir. Kilo aldıran bitkiler arasındaki deve dikeni çayı demlenerek yapılan ve hem otu hem tohumu kullanılarak hazırlanabilen bir çaydır.

Aynı zamanda sütü de kullanılan deve dikeninin sindirime de iyi geldiği bilinmektedir. Kilo almayı sağlayan bitkiler arıyorsanız deve dikeni gibi hızlı sonuç verenleri kullanabilirsiniz.

3. Kantaron

Kilo almak için bitki önerilerimiz arasında istenmeyen kilo kaybı ve iştah sorunları eksikliği tedavisinde kullanılan kantaron da yer alıyor.

Acı bir bitki olan kantaron, bu özelliği sayesinde iştahı açarak kilo almayı kolaylaştırmaktadır. Yemeklerinizde ve içeceklerinizde kilo aldıran bitkiler arasındaki kantaronu kullanabilirsiniz.

[widget-87]

4. Karahindiba

Kilo aldırıcı bitkiler arasındaki karahindibanın kökleri, iştah açıcı özelliğiyle dikkat çekmektedir. Bu nedenle kilo alamamaktan şikayetçi olanlara doktorlar ve diyetisyenler tarafından önerilmektedir.

Ayrıca hamilelikte de kullanılması tavsiye edilen karahindiba, sağlıklı bir şekilde tüketildiğinde kısa sürede sonuç veren bitkiler arasındadır. Kilo almak için bitkiler her derde deva!

5. Chen Pi

Chen Pi olarak bilinen ve narenciye kabukları ya da tozları olarak belirtebileceğimiz bu bitki ise sindirim sistemini iyileştirme ve iştah arttırma özellikleriyle bilinir.

Hazımsızlığı tedavi edici özelliği olan Chen Pi, vücudun doğal salgılarını arttırır ve iştahı uyarır. Karın şişliğinden de yakınanlara çözüm sunar, sağlıklı bir şekilde kilo almayı kolaylaştırır. Kilo almaya yarayan bitkiler arasındaki Chen Pi'yi aktarlarda bulabilirsiniz. 

6. Zencefil

Kilo aldırıcı şifalı bitkiler listemizde bir diğer bitki de zencefil. Bağırsak sorunlarını tedavi etmek için kullanılan zencefil, mide rahatsızlıkları, bulantı ve hazımsızlığı gidermede de etkilidir.

İştah üzerinde güçlü bir etkisi olan kilo aldıran bitki zencefil, diyetisyenler tarafından da sıklıkla önerilmektedir. Yemeklere ve içeceklere ilave edilerek kullanılabilir.

7. Çemen otu

Kilo almaya yarayan bitkiler arasındaki çemen otu, kilo alma konusunda da çok iyi bir yardımcıdır. Ayrıca kolesterolü düşürmede, kan şekerini dengelemede kabızlığı önlemede etkilidir.

Çekirdeklerini yiyerek, un haline getirerek ekmek olarak tüketerek, baharat olarak kullanarak, demleyerek çemen otunu kullanabilirsiniz. Kilo aldıran bitkiler listemizdeki bu ilginç otlar sizlere şifa olacak…

Kilo aldıran bitkiler arasında meyan ve ashwagandha gibi bitkiler de var. Doğal besin takviyeleri olarak düşünebileceğiniz bu bitkiler ile kilo alma amacınızda daha emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Kilo aldırıcı bitkiler sayesinde vücudunuzun dengesini koruyabilirsiniz.

Kilo aldıran bitkiler ve otlar ile birlikte hem sağlık sorunlarınızı giderebilir hem de hayalinizdeki görünüme ulaşabilirsiniz. Kilo almaya yarayan bitkiler hakkında detaylı bilgiyi diyetisyeninizden almayı ihmal etmeyin. Yanlış ya da bilinçsiz tercihler yapmamış olun...

[widget-90]

Yorum Yap