Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Nasıl Kilo Alınır? Kilo Alamama Problemi Çözülür mü?

Kilo Alamama Sorunu Nedir? Kilo Almak İçin Ne Yapılmalı?

Günlük olarak alınan besinlerin vücut tarafından kullanılmaması ve toplam enerjinin harcanandan daha az olması zayıflık halini ortaya çıkaracaktır. Bunun dışında bazı hastalıklarda kilo alamama nedenleri arasındadır. Peki nasıl kilo alınır erkek ve kadınlar yapmalıdır? Ne kadar çok ve hızlı yemek yerse yesin kilo alamayan kişilere imrenilse de bu sağlıklı bir durum değildir. Bu yüzden zayıf kişiler, kilo almak için çeşitli yollar denemektedirler.

Sindirim sistemindeki bozukluklar, hormonal hastalıklar, bağırsak parazitleri, psikolojik bozukluklar, kullanılan ilaçlar, düzensiz beslenmek kilo alamama nedenleri arasında gösterilmektedir. Zayıflık; organlarda hasarlar, kalp ritim bozuklukları, kemik yoğunluğunun azalması, çocuklarda gelişme geriliği, adet düzensizliği, saç dökülmesi, sürekli tırnak kırılması gibi sorunları da meydana getirecektir. Kilo alamıyorum diye düşünenler, kilo almak için ne yapılmalı sorunuz için uzmanların cevapları sayfamızda…

Kilo Almak İstiyorum Diyenler Bu Öneriler Tam Size Göre!

Kilo almak istiyorum, kilo alamıyorum, kilo nasıl alınır diye düşünen kişilerin hiçbir öğünü atlamamaları gerekmektedir. Sabah doyurucu bir kahvaltı yaptıktan sonra öğlen vücudu besleyecek yiyecekler tercih edilmelidir. Bu yüzden öğle yemeklerinde ekmek, makarna veya pilav tüketmemek gerekir. En geç güneş batımına kadar vücut için gerekli olan protein ve vitamin tüketilmelidir. Akşam yemeklerinde tüketilen protein kilo almak için işe yaramaz. Ayrıca nasıl kilo alınır sorunuza şu cevapları verebiliriz:

  • Nasıl kilo alınır kadın ve erkeklerde diyet listesi değişir mi diyorsanız mutlaka kendinize özel bir beslenme programınızın olması gerektiğini söyleyebiliriz.
  • Kilo almak için kuruyemiş, domates ve peynirli bir sandviç, sütlü yulaf ezmesi, patlamış mısır veya bir kâse mısır gevreği gibi iştah azaltmayacak besinler tüketin.
  • Kilo almak istiyorum diyorsanız yemekten sonra sütlü tatlılar ve taze sıkılmış meyve suyu tüketin.
  • Çorba yerine ekmek yiyerek nasıl kilo alınır sorunuza hızlı bir cevap bulabilirsiniz.
  • Kilo almak için salata yerine sebze tüketin. Nasıl kilo alınır diyorsanız mutfağınızdan sebzeyi eksik etmeyin, bol bol tüketin. Böylece sağlıklı şekilde kilo almış olursunuz.
  • Ayrıca kilo aldıran yiyecekler; süt, pirinç, patates, nişasta, kurutulmuş meyveler, tam yağlı yoğurt ve peynir, ketçap, mayonez, beyaz çikolata gibi hem sağlıklı hem de sağlıksız besinlerdir. 
  • Kuruyemişler, kuru meyveler, tahıllar, yağlar, süt ürünleri enerji veren gıdalardandır. Öğün aralarında bu gıdaları tüketmek içinde barındırdıkları vitaminler açısından vücudunuz için de faydalı olacaktır. Kilo almak için nasıl beslenmeli diyenler mutlaka bu gıdaları tüketin.
  • Egzersiz yaparak kas oranınızı arttırın, böylece aldığınız kilolar aşırı görünmektense daha sağlıklı bir hal alırlar. Egzersiz yaparken de daha bilinçli gıdalar tüketirsiniz.

[widget-87]

Nasıl kilo alınır kadın ve erkeklerin yapması gerekenler nelerdir, sorusuna verilecek bir diğer cevap da düzenli uykudur. Düzenli uyuyarak vücudun yapılanmasında gerekli olan hormonlar çalışacaktır. Akşam güneş battıktan sonra da meyve, çerez ya da salata türü yiyecekler yenmemelidir. Tatlı isteği kaybolduysa, öğün aralarında açlık duyulmuyor ve daha enerjik hissediliyorsa ideal vücut ölçülerine yaklaşılmıştır.

Nasıl kilo alınır diyenlerin kilo almak için aşırı şekerli, yağlı yiyecekleri tüketmeleri de doğru olmayacaktır. Ancak bunların dışında tahin, pekmez, kurubaklagiller ve sütlü tatlılar yüksek kalorili gıdalar oldukları için tercih edilebilir. Yüksek kalorili besinlerin yanında yüksek karbonhidratlı yiyecekler de kilo alımında yardımcı olacaktır. Nasıl kilo alınır sorunuza şimdilik yanıtlarımız bu kadar…

Diyetisyene Başvurarak Sağlıklı Kilo Alın!

Kilo alamıyorum,  nasıl kilo alınır erkeklerde kilo almak için ne yapılmalı diye düşünen hastaların sağlıklı ve düzenli kilo almak için mutlaka bir diyetisyene gitmeleri gerekir. Aksi halde kulaktan dolma bilgiler ile kilo almak için sağlıksız beslenmek vücut sağlığınızı tehlikeye atabilir.

Siz de kilo alamama durumundan şikayetçi iseniz ve nasıl kilo alınır erkekler ve kadınlar ne yapmalı diyorsanız size en yakın diyetisyenden randevu alarak sağlıklı yaşam için bir adım atın ve istediğiniz kiloya kavuşun. Nasıl kilo alınır öğrenin, kilo alamıyorum endişenizi bir kenara bırakın. 

[widget-90]

Yorum Yap