Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Kadınlara Özel Kilo Alma Yöntemleri

Kilo Almakta Zorlanan Kadınlar İçin Hızlı Kilo Aldıracak Yöntemler

Kilo alma kadınların çok tercih ettiği bir durum olmasa da çoğu insan için hala bir problem. Stres, depresyon ve hastalıklara bağlı olarak ya da tamamen genetik faktörler nedeniyle kilo almakta zorlanan insanlar var. Sandığınız kadar iyi bir durum olmayan kilo alamama sorunu, ciddi sağlık problemlerini de beraberinde getiriyor.

Peki, kadınlara özel kilo alma yöntemleri neler? Bu sorundan sağlıklı bir şekilde kurtulmak mümkün mü? Özgüven tazelemek ve kaygıların üstesinden gelmek için doğru beslenmeye başlamanın tam sırası! Kadınlar için kilo alma yöntemleri hakkında bilgi edinmek için sayfamızı okumaya devam edin…

 

Sağlıklı Kilo Almanın Yolları - 15 Muhteşem Tavsiye

Kadınların %90’ı kilo verememekten şikâyetçiyken azınlıkta kalan ve kilo alamadıkları için imrenilen kadınlar aslında sandığınız kadar sağlıklı değil. Bu sorunu aşmak için en etkili yöntem yeterli beslenme ve egzersiz yapmaktır. Ağır karbonhidratlar, hamburger ve patatesler, şerbetli tatlılar ve tuzlu atıştırmalıklar değil, tamamen doğal ve dengeli beslenerek kilo alma amacına ulaşılmalıdır.

Kadınlara özel kilo alma yöntemleri ve diyetisyenlerin kadınlar için kilo alma tavsiyeleri şunlar:

 1. Kilo almanın yolları kadın ve erkeklerde farklıdır. Öncelikli olarak önerilen; günlük kalori alımının 500 – 1000 kalori arasında arttırılmasıdır. Ancak bu kalorilerin sağlıklı besinlerden olması önemlidir.
 2. Kadınlarda kilo alma sorunu için etkili yollardan biri de sık yemek yemektir. Ara öğünlere ek olarak öğünler arasında küçük atıştırmalıklar tüketmek de kilo almayı kolaylaştıracaktır.
 3. Kadınlara özel kilo alma yöntemleri olarak ara öğünlerde tüketilen besinler de dikkat çekmektedir. Yoğurt ve meyve karışımları ile sağlıklı karbonhidratların tüketilmesi kilo almayı kolaylaştıracaktır.
 4. Kilo almanın yolları arasında tam tahıllı ekmek, makarna ve pirinç tüketimi de yer almaktadır. Özellikle hızla kilo almak isteyenlere önerilir.
 5. Kahvaltı yapmak da kadınlarda kilo alma için önemli bir yoldur. Düzenli kahvaltı yapmak ve kahvaltıda yumurta ve meyve suyu tüketmek sağlıklı kilo almayı kolaylaştıracaktır. Kadınlar için kilo alma yolları genel olarak sağlıklı ve dengeli tercihlerden geçmektedir.
 6. Porsiyon miktarını arttırmak ya da büyütmek de kadınlar için kilo alma yöntemleri arasındadır.
 7. Kadınlara özel kilo alma yöntemleri içinde bulunan protein ve lif zengini, yüksek kalorili ve yağ oranı ortalamayı geçmeyen gıdalar da vardır. Bu gıdalar aşırıya kaçılmadıkça oldukça yararlıdır.
 8. Protein kaynağı olan gıdalar, kas yapısını geliştirerek kilo almayı sağlar. Bu nedenle kadınların bol bol protein tüketmesinde fayda var. Kadınlar için kilo alma yolları besin takviyelerini de içerir. 
 9. Kadınlarda kilo alma yöntemi olarak karbonhidrat tüketimi de yer almaktadır. Ancak bölgesel yağlanma ve sağlıksız kilo alımı için aşırıya kaçılmaması önerilir.
 10. Kilo almak istiyorsanız aynı zamanda patates, bezelye, karnabahar, balkabağı, yerelması gibi nişasta kaynaklarını da tüketmelisiniz.
 11. Kalorisi fazla kuruyemişler de kadınlara özel kilo alma yöntemleri listemizde yer alıyor. Yağlı tohumlar arasına giren kuruyemişleri tüketerek sağlıklı bir şekilde kilo alabilirsiniz.
 12. Kadınlarda kilo alma için yağ tüketimi de önerilmektedir. Zeytinyağı, kuruyemişler, çekirdekler, fıstık ezmesi, avokado gibi sağlıklı doymamış yağları içeren gıdalarla kilo almak daha kolay olacaktır.
 13. Çay ve kahve yerine meyveli ve sütlü karışımları tercih edebilirsiniz. Çilekli ve muzlu sütleri ara öğününüz yaparak kilo almayı kolaylaştırırsınız. Kilo almanın yolları kadınlar için pek de uğraştırıcı değildir. 
 14. Yemeklerden önce su içmemek daha çok besin tüketmenizi sağlayacaktır. Böylece kilo alamıyorum gibi şikayetlerinizi giderecektir.
 15. Alkolden uzak durmak da kadınlara özel kilo alma yöntemleri arasındadır. Alkollü içecekler, minimum besin maddesi ve yüksek kalori içerdiği için sağlıksız şekilde bölgesel kilo alımlarına neden olacaktır.

Kilo almanın yolları kadın ve erkekler için hemen hemen aynıdır. Ancak kadınlar daha kolay kilo aldıkları için yukarıdaki önerilere dikkat ederek sağlıksız kilo alımını engelleyebilirler. Kadınlar için kilo alma yöntemleri genel olarak dengeli ve düzenli beslenmektir.

[widget-87]

Spor Yapmayı Da İhmal Etmeyin!

Kadınlar için kilo alma yöntemleri önerilerimiz arasında son olarak egzersiz yapmaları da var. Özellikle kas yapısını arttıracak olan ağırlık kaldırma, squat, şınav gibi egzersizler sayesinde alınan kalorilerin kas olarak vücuda kazandırılması ve ağırlık artışı sağlanabilir. Kilo kaybettirecek egzersizlerden kaçınılması da ayrıca önemlidir.

Kadınlara özel kilo alma yöntemleri ve kilo almanın yolları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için diyetisyene gitmenizde yarar var. Unutmayın, her kilo aldırıcı yöntem sizin için geçerli olmayabilir…

[widget-90]

Yorum Yap