Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Doğal Kilo Alma Yöntemleri

Kilo Almak İçin Ne Yapmalıyım Diyenlere Altın Öneriler

Kilo almak istiyor ve bunu bir türlü başaramıyorsanız doğru yöntemleri kullanmıyor olabilirsiniz. Ya da metabolizmanızı hangi besinlerin çalıştırdığını hangilerinin ise metabolizmanızı yavaşlattığını bilmiyorsunuzdur. Bu nedenle diyetisyenlerle birlikte sizler için sağlıklı kilo alma yollarını derledik. Bilinçsiz kilo alma diyetlerinden ve kulaktan dolma bilgilerden kurtulmanızı sağlayacak doğru kilo alma yöntemleri sayesinde kısa sürede istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz.

Özgüveninizi tazelemek ve aynalarla barışmak için yapmanız gereken sağlıklı kilo almayı öğrenmek. Sağlığınızı bozmadan, kilo alırken yağlanmayı ve dengesiz beslenmeyi arttırmayacak şekilde doğru adımları atmalısınız. Doğal kilo alma yöntemleri arayanlara ve nasıl kilo alırım diyenlere öneriler yazımızda…

Öğün Miktarınızı Yüksek Tutun

Doğal kilo alma yolları arasında ilk sırada öğün sayınızı arttırmanız var. 3 ana ve 3 ara öğünün dışında 2 öğün daha gün içinde tüketebilirsiniz. Kahvaltıda kaşar, bal, peynir, tereyağı gibi yağlı besinler tüketerek kısa sürede kilo alabilirsiniz. Ara öğünlerde de sağlıklı atıştırmalıklar tüketmeyi ihmal etmeyin.

Bunun dışında doğal kilo alma yöntemleri:

 • Kilo almanın yolları arasında en etkili olan kalorisi yüksek besinlerdir. Ancak sağlıksız şekilde hazırlananları değil haşlama ya da fırın usulü ile hazırlananları tercih edin.
 • Sık sık ve azar azar yiyin. Böylece gün içinde daha fazla besin tüketmiş olursunuz. Kilo almanın yolları arasında en etkili olanlardan biri de budur.
 • Kilo alma önerileri arasında elbette su içmeniz de var. Günde mutlaka 2 litre su tüketin.
 • Kilo almak için ne yapmalıyım diyorsanız haftada en az 1 kez kırmızı et tüketmelisiniz.
 • Doğal kilo alma yöntemleri arasında olan uyandıktan en geç 1 saat sonra kahvaltı yapmayı alışkanlık haline getirmelisiniz.
 • Sabah kahvaltısı yapmak size zor geliyorsa kahvaltı öncesi küçük bir yürüyüş iştahınızı açabilir, kilo alma önerileri olarak deneyin. Doğal kilo alma yöntemleri olarak kahvaltısız güne başlamamayı öğrenin.
 • Nasıl kilo alırım diyorsanız iyi bir uykunun kas gelişimi için önemli olduğunu bilmelisiniz. Düzenli ve yeterli uyuduğunuzda sağlıklı kilo alırsınız.
 • Sağlıklı yağlar, hem salatalarda hem de yemeklerde kullanıldığında kilo almanızı kolaylaştıracaktır. Balıklarda bulunan yağları tercih etmenizde yarar var. Doğal kilo alma yolları arasında sağlıklı yağların bolca kullanımı da vardır.
 • Kilo almanın yolları arasında en sevdiğiniz olacak şey ise makarna ve ekmek tüketimini arttırmanızdır. Ancak aşırıya kaçarak sağlığınızı tehdit etmesine izin vermemelisiniz.
 • Çorbalarınızı hazırlarken et suyu ve krema kullanarak kilo almayı kolaylaştırabilirsiniz. Doğal kilo verme yöntemleri arayanlara işe yarar bir ipucu.
 • Nasıl kilo alırım diyorsanız spor yapmayı da ihmal etmeyin. Spor yaparak kaslarınızı güçlendirmeli ve taşıyacağı kilolar için vücudunuzu alıştırmalısınız.
 • Beyaz üzüm ve muz da doğal kilo alma yöntemleri arasındadır. Şeker ve protein oranı yüksek bu meyvelerle hızlı şekilde kilo alabilirsiniz.
 • Antep fıstığı, fındık, ceviz gibi kuruyemişleri de bolca tüketerek güvenli bir şekilde kilo alabilirsiniz.

Geç saatlerde besin tüketmek, uyku sırasında hareketsiz kaldığınız için kilo almanızı sağlayacak en önemli etkenlerdendir. Kilo almak için ne yapmalıyım diyorsanız diyetisyeninizin önerisiyle uyumadan önce yemek yemeyi deneyebilirsiniz.

[widget-87]

Proteince Zengin Gıdalar Dostunuz Olsun! - Kilo Alma Önerileri

Doğal kilo alma yöntemleri listemizde son olarak protein kaynaklarının yararından bahsedelim. Peynir, ekmek, süt, makarna, fıstık ezmesi, balık ve kümes hayvanları, ekmek, fasulye, mercimek, kuruyemiş gibi proteinden zengin besinler sayesinde sağlıklı bir şekilde kilo alabilirsiniz. Özellikle öğle ve akşam yemeklerinde rahatça tüketebilirsiniz.

Nasıl kilo alırım, kilo almak için ne yapmalıyım diyenler için doğal kilo alma yöntemleri arasından en çok tercih edilenleri derledik. Ancak sağlıklı bir şekilde ideal kilonuza ulaşmak istiyorsanız siz yine de diyetisyeninizin önerilerine kulak verin. Tamamen size özel bir beslenme programıyla kilo almayı deneyin…

[widget-90]

Yorum Yap