Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Anoreksiya Hastalığını Yenip Kilo Alanların Yaşadığı Efsanevi Değişimler!

Anoreksiyadan Kurtulma Yolları - Umudunuzu Kaybetmeyin!

Psikolojik bir yeme bozukluğu olan, kişinin bedeninde ve ruhunda kalıcı izler bırakan anoreksiya, ölüme varan sonuçlar doğurmasıyla dikkat çekiyor. Kimi anoreksiyaya kilolarıyla dalga geçilmesinin sonucunda, kimiyse çok sevdiği birini kaybetmesiyle yakalanıyor.

Yazımızda göreceğiniz insanlar anoreksiyanın pençesindeyken sağlıklı beslenme ve spor ile yeniden hayata tutunmuşlar. Şok edici anoreksiya hikayeleri ve değişimlere bir göz atın, bedeninizin kıymetini daha iyi anlayacaksınız…

1. Azmin zaferi denebilecek cinsten bir anoreksiya hikayesi.

Genç Dansçı Margherita Barbieri, Bale Okulunda kendisiyle dalga geçilmesinden sonra hayatını değiştirmek ve sağlığını korumak için anoreksiyadan kurtulmayı başardı. Şimdilerde çok başarılı bir dansçı ve insanlara ilham oluyor. Anoreksiya hikayeleri arasından en etkileyici olanlardan biri…

2. Hannah’ın şoke eden değişimi.

Anoreksiya hikayeleri arasında en dikkat çekici olanlardan biri de Hannah’ın hikayesi. Neredeyse ölümün pençesine düşen Hannah, şimdilerde güzelliğiyle dikkat çekiyor.

Siz de anoreksiyadan kurtulma yollarını öğrenmek istiyorum diyorsanız Hannah’a iyi bakın! Anoreksiya olanlar ve aşırı zayıflık sorunu yaşayanlar için korkutucu ancak iyi bir örnek!

[widget-87]

3. 1 yılda muhteşem değişim.

Hastanelik olan bir anoreksiya hikayesi de burada! Connie, hastanede bu hastalığın pençesinden kurtulmaya çalışırken ölmekten çok korkmuş.

Şimdilerde aldığı kilolar oldukça mutlu ve Instagram hesabından kendisi gibi anoreksiya ile boğuşmakta olanlara destek veriyor. Aşırı zayıflık hastalığına karşı güç kazanmak için Connie’nin hikayesinden ilham alın. Anoreksiya hikayeleri kendinizi daha çok sevmenizi sağlayacak.

4. Spor her şeyin ilacı!

Tam bir before/after fotoğrafı olan bu anoreksiya hikayesinde beslenme ve egzersizin önemi büyük.

Hayatını tehlikeye attığını fark eden Michelle, aşırı zayıflık problemini doğru ve yeterli beslenerek, spor yaparak ve kendini motive ederek aşmış. Anoreksiya hikayeleri ne kadar etkileyici değil mi?

5. Neredeyse ölüyordu!

Anoreksiya hikayeleri listemizde bu sefer gerçekten ölüm var. Matthew Booth kendini hastaneye zor atıyor ve 10 dakika kadar ölüyor. Gerçekten doktorların üstün başarısıyla hayata dönüyor ve artık kilo sorununa dur demek istiyor.

Beslenme ve motivasyonla hayatına kaldığı yerden hatta daha mutlu bir şekilde devam ediyor. Anoreksiya olanlar ya da aç kalarak kilo vermeye çalışanlar kendisinden ilham alabilir.

6. Epik bir dönüşüm!

İnanılmaz ama gerçek! Aşırı zayıflık sorunu ile boğuşan bu kadının değişimi sizi de büyüledi değil mi? Anoreksiya hikayeleri büyük bir değişim içeriyor zaten…

Sağlıklı beslenme ve sporla birlikte muhteşem bir vücuda kavuşan genç kadının anoreksiya hikayesi sizlere de ilham olsun…

7. Hastalıktan kurtulup başarılı bir futbolcu oldu!

Danny Walsh, futbol oynamayı tutkuyla seviyormuş ancak doğru beslenmediği için anoreksiya ile karşı karşıya kalmış.

Kilo alamama sorunu için diyetisyenlerle birlikte tedavi olan Danny, 4 ay gibi kısa bir sürede bu hastalıktan kurtulmuş. Şimdilerde başarılı bir şekilde futbol oynuyor.

8. 1 damla su bile içmiyormuş!

Anoreksiya hikayeleri listemizdeki Elle Lietzow, bir damla su dahi içmeyerek adeta kendine eziyet ediyormuş. Bir gün nöbet geçirerek hastanelik olmuş ve doktorları artık bu duruma dur demesi gerektiğini belirtmişler.

Şimdilerde anoreksiya olanlar ve kilo alamama hastalığı ile uğraşanlara destek veriyor.

9. Günde sadece 400 kalori!

23 yaşındaki güzeller güzeli Linn Strömberg, günde sadece 400 kalori alarak kendini büyük bir tehlikeye attı. Anoreksiya hikayeleri arasında ölüme giden bir başka hikaye de bu.

Kalp krizi geçirme riski olan ve sağlığını kaybeden Linn, anoreksiya olanlar arasında sporu ve doğru beslenmeyi tercih edenlerden oldu.

10. Artık korku yok!

Anoreksiyadan kurtulmak istiyorum diyenlerden biri de ölmekten korkan bu güzel kadın.

Aşırı zayıflık sorunu yüzünden sağlığını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldıktan sonra beslenme şeklini ve hayatını tamamen değiştirmiş.

Sayfamızdaki anoreksiya hikayeleri ve anoreksiya olanlar kilo alamama sorunu yaşayanlar için ilham kaynağı olacak cinsten! Ancak unutmayın, anoreksiya ile karşı karşıya kaldıysanız mutlaka profesyonel destek almalısınız. Anoreksiyadan kurtulmak için diyetisyen ve doktor kontrolünde sorununuza özgü şekilde beslenmelisiniz. Diyetisyeniniz ve doktorunuzun desteğiyle birlikte sağlıklı hayatınıza geri dönebilirsiniz. 

[widget-90]

Yorum Yap