Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Diyetisyen Ücretleri ve Beslenme Danışmanlığı Fiyatları

Diyetisyen Muayene Ücretleri ve Danışmanlık Fiyatları

Diyetisyene gitmek isteyenlerin merak ettiği konuların başında diyetisyen ücretleri yer almaktadır. Genel olarak ekonomik diyetisyenler tercih edilse de beslenme danışmanlığında diyetisyenin deneyiminin ve danışan başarılarının önemli olduğu unutulmamalıdır. Diyetisyen ücretleri; kişiye özel vücut analizleri sonrasında uygulanacak diyet ve beslenme programlarına, kullanılacak yöntemlere, danışmanlık süresine ve planına, kişinin herhangi bir sağlık sorunu olup olmamasına göre değişmektedir.

Doğru ve sağlıklı hizmet almak, diyetisyenlerin danışmanlık ücretleri hakkında net bilgi sahibi olmak için diyetisyeninizden randevu almanız sağlıklı olacaktır.

 

Diyetisyeninizi nasıl tercih etmelisiniz? Önemli olan fiyat mı?

Hemen her konuda olduğu gibi diyetisyen ücretleri için de uygun olanı tercih ediyorsunuz. Ancak çok büyük bir yanlış yapıyorsunuz. Diyetisyen hizmeti her danışan için farklı planlanması ve uygulanması gereken bir hizmettir. Bu nedenle fiyat açısından uygun olanı değil ihtiyacınız olanı aramanız gerekmektedir.

Unutmayın, diyetisyen fiyatları kişiye özel belirlenir. İki arkadaş aynı kiloda dahi olsanız ihtiyaçlarınız ve ideal kilonuz farklı olabilir. Bu nedenle diyetisyeninizi seçerken size en düşük fiyatı veren uzmanı değil ihtiyaçlarınıza en iyi cevabı verebilecek olan uzmanı seçmelisiniz. Önemli olan ne kadar ücret ödediğiniz değil sağlıklı kilo vermeniz, dengeli beslenme alışkanlığı kazanmanız ve kendinizi iyi hissetmenizdir. Aksi halde yapacağınız diyetlerin sizi mutsuz etmesi kaçınılmazdır… Sağlığınıza dikkat edin…

[widget-87]

Diyetisyenlerin Randevu Ücretleri Neye Göre Belirleniyor?

  • Kullanılacak Yöntemler – Kişiye Özel Uygulamalar

Bazı kişiler çok kolay kilo verebilirken bazıları için farklı yöntemler kullanmak gerekebilir. İlk randevuda diyetisyeniniz hangi yöntemler ve diyet listeleri ile sizi zayıflatacağına karar vereceği için ortalama özel diyetisyen fiyatları hakkında da fikriniz olacaktır. Yağ yakmak, verilen kiloları kasa dönüştürmek, kalp ve beden sağlığını etkilememek için diyetisyenin kullanacağı yöntemlere göre ödeyeceğiniz ücret değişecektir. Her beslenme danışmanı kendine özgü teknikler ve uygulamalar kullanır.

Diyetisyeniniz sizin için sporu ilk aylarda gerekli görmeyebilir, başka bir danışanına ise egzersiz önerebilir. Hamileler için belirlenen diyetler ile çocuklar için hazırlanan beslenme programları farklı olacaktır. Dolayısıyla diyetisyenin her danışanına özel beslenme planı çıkarması gerekmektedir. Standart diyet listeleriyle zayıflayacağınızı düşünen diyetisyenlerden de uzak durmanız önemlidir…

  • Uygulanacak Diyet Programının Süresi – Kilonuza Göre Danışmanlık Stratejisi

Diyetisyen ücretleri nasıl belirlenir diyenler için bir diğer fiyat kriterinin danışmanlık süresi olduğunu söyleyebiliriz. Uygulanacak olan diyet programının ne kadar süreceği diyetisyen ücretleri üzerinde en çok etkili olan kriterdir. 150 kiloluk bir kişinin ideal kilosuna ulaşma süresi ile 70 kiloluk bir kişinin ideal kilosuna ulaşma süresi birbirinden farklı olacaktır. Dolayısıyla uzmanınızın danışmanlığına ne kadar ihtiyaç duyarsanız o kadar çok ücret ödeyeceksiniz demektir.

Aynı zamanda bireysel beslenme danışmanlığı sonrasında kilo koruma programına devam edip etmeme kararınız danışmanlık planınızın süresini değiştireceği için diyetisyen fiyatları da farklılaşacaktır. 1 yıllık danışmanlık süresi ile 2 yıllık danışmanlık planının maliyeti birbirinden farklıdır.

  • Yapılan Tetkik ve Tahliller

Diyetisyenlikte de hastanın sorunun olabildiğince iyi anlaşılması ve kişiye özel beslenme planının çıkarılması çok önemlidir. İşinin uzmanı olan ve sizinle yeterince ilgilenen diyetisyenler, sorununuzun tam olarak tespit edilmesi için farklı tetkikler ve tahliller uygularlar. Vücut analizi, BHM, BMI, bel kalça oranı, nabız oranı ve diğer yapılan incelemeler diyetisyen muayene fiyatları üzerinde etkili olacaktır. Genel olarak diyetisyenler bu tahlilleri tedavi ücretlerine dahil etseler de bazı hastanelerde ya da kliniklerde tetkikler ücretli olabilir.

Hastalıklarda beslenme planlarının oluşturulması için kişinin doktoruyla birlikte çalışmak gerekebilir, hastalığa uygun tahlillerin yapılması söz konusu olabilir. Bu nedenle diyetisyen muayene ücreri ve tahlil fiyatları her hastaya göre değişebilir.

  • Herhangi Bir Hastalığınızın Olup Olmaması

Hastalıklarda beslenme danışmanlığı, diyetisyenlerin en çok dikkat etmesi gereken uygulamaları kapsamaktadır. Danışanlar; kalp ve damar, şeker, kemik ve eklem, kanser, karaciğer, tansiyon ve benzeri hastalıklara sahip olabilirler. Bu nedenle kullanılacak diyet listeleri ve egzersiz programları normal danışanlarda uygulananlardan farklı olur. Dolayısıyla diyetisyen ücretleri ve diyetisyen muayene fiyatları da değişiklik gösterir.

Diyetisyeniniz, hastalığınıza göre beslenme ve spor programı hazırlayacağı için mutlaka doktorunuzla birlikte çalışması gerekir. Özellikle diyabet ve kalp hastalarının, bariatrik cerrahi uygulaması geçirmiş olanların mutlaka doktorunun ve diyetisyeninin iletişim halinde olması gerekmektedir. Aksi halde hastalığı tetikleyecek sorunlarla karşılaşılabilir. Özel diyetisyen ücretleri bu durumdan etkilenir.

  • Muayene Gün ve Saatleri (Haftalık, Aylık, Yıllık Plan)

Diyetisyen ücreti neye göre değişir sorusu aklını kurcalayanlar için muayenelerinin sıklığını göz önünde bulundurmalarını önerebiliriz. Eğer haftalık muayeneniniz var ise durumunuz sürekli kontrol altında tutulmayı gerektiren ciddiyettedir ve buna göre bir ücret ödersiniz. Ancak aylık muayeneler yeterli oluyorsa ödediğiniz diyetisyen ücretleri daha düşük olacaktır. Aldığınız kiloların sağlığınıza etkisi ve var olan hastalıklarınız muayene gün ve saatlerinizi belirleyecek, ödeyeceğiniz diyetisyen fiyatlarını değiştirecektir.

Diyetisyen ücretlerini etkileyen diğer faktörler

  • Diyetisyenin Ünü ve Uzmanlığı

Diyetisyen ücret sınırlamasını belirleyen faktörlerden biri de diyetisyenin ülke çapında ne kadar tanındığı ve alanındaki uzmanlığıdır. Biliyorsunuz, herhangi bir doktora gitmeden önce ne kadar ünlü olduğuna ve bilgi-becerilerine dikkat ederiz. Özellikle güzellik ve estetik uygulamalarında doktorumuzun işinin ehli olmasını bekleriz. Diyetisyenler için de bu durum geçerli. Diyetisyenimiz ne kadar ünlü ise tedavi ücretlerinin de o kadar yüksek olmasını bekleyebiliriz.

TV programlarında karşımıza çıkan, kişisel bloglarından binlerce kişiye ulaşan, makaleleri ve köşe yazıları olan, konferanslarda ve panellerde konuşmacı olarak yer alan, kitaplar yayımlamış, birçok alanda uzmanlaşmış ve danışanları tarafından çok sevilen diyetisyenlerin randevu ücretleri değişkenlik gösterecektir.

  • Kendi Kliniği İle Özel Ya da Devlet Hastanesinde Çalışması

Diyetisyen randevu ücretleri diyetisyenin kendi kliniği olup olmaması ile özel ya da devlet hastanelerinde çalışmasına göre değişebilir. Genelde üniversite sonrası özel ve devlet hastanelerinde çalışan diyetisyenlerin randevu fiyatları hastane ile birlikte belirlendiği için daha ekonomik olabilir. Diyetisyenin özel muayenesinde ise hastayla daha yakından ilgilenmek, daha iyi hizmet vermek söz konusu olacağından karşılaşılan muayene ücretleri değişebilir. Özel hastane diyetisyen ücretleri ve devlet hastanesi diyetisyen fiyatları hakkında detaylı bilgiyi diyetisyeninizi arayarak alabilirsiniz.

Yaşadığınız Şehir – Büyük Kentlerde Diyetisyen Ücretleri

Bulunduğunuz şehir de diyetisyen fiyatları üzerinde etkili olacaktır. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Eskişehir, Bursa ve Kocaeli diyetisyen muayene ücretleri yüksekken daha küçük ve az nüfuslu illerde diyetisyen fiyatlarının ekonomik olmasını bekleyebiliriz. Ya da tam tersi; beslenme uzmanlarının fazlaca olduğu bir bölgede diyetisyen ücretleri daha düşük olabilir. Şehrinizin gelişmişliği ve diyetisyen ihtiyaçlarının ne kadar karşılandığı da danışmanlık fiyatları üzerinde etkili olacaktır.

Ekstra Hizmetler De Özel Diyetisyen Fiyatları Üzerinde Etkili!

Diyetisyen ücretleri ve diyetisyen muayene fiyatları üzerinde ek hizmetlerin de etkisi büyüktür. Hamilelikte beslenme, emzirme döneminde beslenme, çocuk beslenmesi, ergen beslenmesi, aile beslenmesi, obezite beslenmesi, yaşlılık döneminde beslenme, beslenme eğitimi, menopoz döneminde beslenme hizmetleri uzmanlık gerektirdiği için diyetisyen ücretleri size özel şekilde belirlenecektir.

Danışanın sağlık durumu ve psikolojisi, zayıflamaya ya da kilo almaya bakışı, hedefleri ve şikayetleri, diyetisyeninden bekledikleri ve motivasyonu diyetisyenlik süreciyle birlikte danışmanlık fiyatlarını etkileyecektir. Aynı zamanda online diyetisyen fiyatları da farklıdır.

Unutmayın; diyetisyen ücretleri için sabit bir rakam vermek söz konusu değildir, her danışan için ayrı olarak belirlenir. Sağlıklı bilgi almak ve ihtiyacınız olan beslenme programını öğrenmek için size en yakın diyetisyen ile iletişime geçin!

[widget-117]

Yorum Yap