Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Vücudu Arındıran Zayıflama İçeceği

Detox İçecekleriyle Zayıflanır Mı?

Son zamanlarda sağlıklı yaşama artan merak ve ilgiden kaynaklı detox içeceklerine olan talep de artıyor. Sağlıklı yaşamaya çalışan bireyler ve spor sonrası yakılan enerjiyi geri kazanmak isteyenler vücudu arındıran zayıflama içeceklerine başvuruyorlar. Restoran ve kafelerde dahi vücudu arındıran zayıflama içecekleri karşımıza çıkıyor. Peki ya vücudu arındıran zayıflama içecekleri nedir? Gerçekten işe yarıyorlar mı? Toksinleri vücudumuzdan nasıl atarız?

“Toksin” kelime olarak zehir anlamı taşır. Gün içerisinde tükettiğimiz çay, kahve ve genetiği oynanmış gıdalardan bile vücuda toksin geçişi olur. Vücudumuza zarar veren toksinleri atarak daha sağlıklı ve dinç bir yapıya sahip olmayı hepimiz isteriz. Bunu da vücudu arındıran zayıflama içeceği yani detox içeceklerinden yardım alarak yaparız. Detox içecekleri toksinleri atarak daha rahat zayıflamayı sağlar, kan dolaşımını hızlandırır ve bağışıklığı güçlendirir.

 

Vücudu Arındıran Zayıflama İçeceği – Detox Diyeti

Vücudu arındıran zayıflama içeceklerinin ne kadar önemli olduğunu gözden kaçırıyor olabilirsiniz. Vücutta biriken toksinlerden kaynaklı olabilecek damar sertliği gibi hastalıkları önleyici etkiye sahiptir. Toksinler lenf bezlerinde birikimiyle oluşabilecek halsizlik ve düşük vücut direnci gibi problemlere vücudu arındıran zayıflama içeceği tüketerek çözüm bulabilirsiniz.

[widget-87]

Vücudu arındıran zayıflama içeceğinin tüketildiği detox diyetinde sadece sıvı tüketilip katı tüketilmemesinden kaynaklı olarak vücut hızla kilo verir. Detox içecekleriyle 4 günde 2-2.5 arasında kilo kaybınız olabilir. Detox diyetinde aslında vücuttan ödem atımını sağlar zayıflamayı değil. Detox diyetleri gün boyunca aç kalıp sadece sıvı tüketerek yapıldığından dolayı vücuda zarar verebilir. Bunun yerine gün içerisinde vücudu arındıran zayıflama içeceği tüketerek hem ödem atabilirsiniz hem de normal beslenme programınıza devam edip sağlıklı kalabilirsiniz.

Evde yapılabilecek vücudu arındıran zayıflama içeceği:

  • Öncelik olarak 3-4 adet salatalık, 1 adet limon, 2 adet kereviz sapı, 3 çiçek brokoli, 1 avuç semizotu, 6-8 yaprak ıspanak, 2 yaprak pazı, ½ elma, 1 çay kaşığı zencefili temin edin.  Bu yiyecekleri karıştırarak vücudu arındıran zayıflama içeceğini elde edebilirsiniz. Bu içeceği her gün 1 bardak tüketmeniz ve bunun yanında sağlıklı beslenmeniz toksinlerden arınmanıza yardımcı olacaktır. Sağlıklı detox içeceği programları için uzman diyetisyenlere başvurabilirsiniz.

Yaşam Kalitenizi Düşürmeyin Toksinlerden Arının! - Vücudu Arındıran Zayıflama İçeceği

Toksinler sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor bu nedenle yaşam kalitemizin düşmesini sağlar. Toksin adı verilen zararlı maddeler vücuttan uzaklaştırılmazsa hücrelerde bozulmalar gerçekleşir. Vücudu arındıran zayıflama içeceği ve detox içeceği sayesinde bu toksinlerden kurtulmak ve hafiflemek mümkündür.

Toksinleri attıran zayıflama içeceği aynı zamanda kolay zayıflamayı da sağlayacaktır. Toksinleri vücudumuzdan nasıl atarız ve hangi içecek zayıflatır diyorsanız diyetisyenlerden yardım alabilirsiniz. Yaşam kalitenizi düşürmeden kilo verebilirsiniz.

[widget-107]

Yorum Yap