Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Beslenme Eğitimi Nedir?

Doğru ve Sağlıklı Beslenmeyi Öğrenelim!

Beslenme Eğitimleri, firma ve kişilere doğru beslenme yöntemlerini öğretmek, eski beslenme alışkanlıklarından vazgeçmelerini sağlamak için verilen eğitimlerdir. Beslenme eğitimleri ile sağlıklı kilo verme, kilo alma, egzersiz, sağlıklı yaşam hakkında bilgilendirme yapılarak kişilerin yaşam kalitelerinin artırılması hedeflenir. Beslenme Eğitimi, uzman diyetisyenler ve beslenme danışmanları tarafından verilir.

Hem çocuklar hem de yetişkinler bilinçleniyor!

Beslenme alışkanlıklarının oluştuğu yaşlarda doğru bakış açılarının kazandırılması için özellikle okullarda beslenme eğitimi programı uygulanmalıdır. Gelişimin ve büyümenin istenen standartlarda olması için hem anneler hem de çocuklar bu eğitime katılmalıdır.

Kurumsal beslenme eğitimleri de firmalarda çalışanların sağlıksız beslenme ritüellerini bırakmaları, performanslarını arttıracak ve motive çalışacak şekilde beslenmelerini sağlamak için düzenlenmektedir. Peki beslenme eğitimi gerçekten gerekli mi? Beslenme eğitimi nasıl verilir? Birlikte inceleyelim…

 

Beslenme Eğitimine Neden İhtiyaç Var?

Sağlıklı beslenmenin yaşam tarzı haline getirilmesi, beslenme ilkelerinin öğrenilmesi ve uygulanmasından geçer. Dolayısıyla beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi gerekir. Standart diyet listelerine bağlı kalınarak yaşam tarzı oluşturmak ve ömür boyu sürdürmek zordur.

Yaşam kalitesini artıran, beslenme hastalıklarının önüne geçen, ideal kiloya ulaşmayı kolaylaştıran, sağlıklı yaşamayı sağlayan beslenme yöntemlerinin çocuk, genç, yetişkin ve yaşlı demeden herkes tarafından öğrenilmesi gerekir. Bu nedenle beslenme eğitimleri verilmelidir.

[widget-87]

Sağlıklı bir hayat için doğru beslenme!

Beslenme Eğitimi, sahip olmak istediğiniz sağlıklı hayatın kapılarını açan ve sizleri bilinçlendiren bir eğitimdir. Öncelikle Kurumsal Beslenme Eğitimi, ardından çocuklara, hamilelere ve hastalara özel beslenme eğitimleri sayesinde sağlıklı beslenmenin bütün sırları paylaşılmaktadır. Çocuklara beslenme eğitimi temelden sağlıklı beslenmeyi aşılarken gebelikte beslenme eğitimi de anne ve bebek sağlığına katkı sağlamaktadır.

Beslenme Eğitimleri;

  • Yaşamınızın her döneminde sağlığınızı korumak için,
  • Sağlıklı beslenme ilkelerini öğrenmek için,
  • Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
  • Yaşınıza göre beslenmeyi öğrenmek için,
  • Cinsiyetinize göre beslenmeyi öğrenmek için,
  • Fizyolojik durumunuza göre doğru beslenmek için,
  • Kilo problemlerinden korunmanız için gereklidir.

Beslenme eğitimi; yanlış beslenme alışkanlıkları, proteinler, vitaminler, mineraller, okul öncesi beslenme, okul çağı beslenme, çalışan beslenmesi, streste beslenme, kişiye özel beslenme gibi konu başlıkları üzerinden ilerlemektedir. Diyetisyenler kurumlara özelleştirilmiş konularda beslenme eğitimi vermektedirler.

Beslenme eğitimi nasıl verilir dediğimizde ise okul ve kurumlar için ayrı planlandığını bilmek gerekir. Okullarda daha çok sağlıklı bir hayatın temellerini atmak için beslenme eğitimi verilirken kurumlarda çalışma verimini ve performansı arttırmak için beslenme eğitimi verilir.

Beslenme Eğitimi İle 7’den 70’e Doğru Beslenme!

Beslenme eğitimi olarak; Sağlıklı Beslenme Eğitimi, Ofiste Sağlıklı Beslenme Eğitimi, Sağlıklı Zayıflama ve Diyet Eğitimi, Gebelikte Beslenme Eğitimi, Emzikli Beslenmesi Eğitimi, Bebek Beslenmesi Eğitimi, Çocuklarda Beslenme Eğitimi, Sporcu Beslenmesi Eğitimi, Kurumsal Beslenme Eğitimi, Stres ve Beslenme Eğitimi, Kadınlarda Beslenme Eğitimi, Hastalıklarda Beslenme Eğitimi, Çocukluk Çağı Obezite Beslenmesi Eğitimi, Okullara Özel Beslenme Eğitimleri ve Mutfak Personeli için “Sağlıklı Hazırlama, Pişirme, Servis ve Hijyen” Eğitimi başlıklarında programlar düzenlenmektedir.

İsteyen herkes beslenme eğitimi alabilir!

Sağlıklı beslenmenin yöntemlerini ve gerekliğini öğrenmek isteyen herkes beslenme eğitimi alabilir. Doğru bilinen yanlışları değiştirmek ve yaşam kalitesini arttırmak için bu alanda uzman diyetisyenlerle hem kişi hem de firmalar bilinçlendirilmelidir.

Siz de beslenme eğitimi nasıl verilir sorunuza yanıt bulmak, beslenme eğitimleri hakkında bilgi almak ve kurumunuza özel beslenme eğitimi desteği için diyetisyeninizle iletişime geçebilirsiniz…

[widget-106]

Yorum Yap