Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Şekersiz Puding Tarifi

Diyetini Bozmadan Tatlı Ye Şekersiz Pudingi Dene!

Şeker birçok hastalığın başrolüdür. Bu nedenle şeker tüketimi oldukça dikkat etmemiz gereken bir konudur. Özellikle fazla kilosu olanlar ve şeker hastalığı olanlar şekerden uzak durmalıdır. Şekeri hayatınızdan çıkarmak fazlalıklarınızı atmak demektir. Şeker yerine doğal bal veya pekmez tüketimi sağlığınız için oldukça faydalı olacaktır.

Şeker kullanmadan tatlı tüketmek de mümkündür! Tatlılara doğal şekerler ilave ederek hem tatlınızı yemiş hem de sağlığınıza zarar vermemiş olursunuz. Günümüzde sağlıklı yaşamak için pek çok kişi şeker tüketimine dikkat etmekte hatta tüketmemekte. Peki, şekersiz tatlı nasıl yapılır? Şekersiz puding tarifi nedir? Şekersiz puding tarifi nasıl yapılır? Öğrenelim…

 

Şekersiz Puding Tarifi İle Hafif Tatlılara Merhaba

Şekersiz puding tarifi ile hazırlayacağınız tatlı ölçülü bir şekilde tüketilerek tatlı ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olacaktır. Şekersiz puding tarifi ile şeker miktarı kalorili tatlılara veda etme zamanı… Peki, şekersiz puding tarifi nedir? Şekersiz puding nasıl yapılır? Bakalım…

[widget-87]

Şekersiz puding tarifi

Malzemeler:

  • 1 litre doğal süt
  • 2 yemek kaşığı doğal buğday nişastası
  • 2 yemek kaşığı doğal kepeksiz un
  • 5 yemek kaşığı doğal kakao
  • 100 gram kakao yağı
  • 4 cm çubuk vanilya
  • 300 gr hakiki bal

Şekersiz puding tarifi için ihtiyacınız olan malzemeler bu şekildedir. Peki, şekersiz puding nasıl yapılır? Şöyle ki; şekersiz puding için ihtiyacınızın olan malzemeleri alın. Öncelikle sütü ardından nişastayı, kepeksiz unu, doğal kakaoyu ve son olarak çubuk vanilyayı karıştırın. İyice kaynadıktan sonra ocaktan alın ve kakao yağı ve hakiki balı ilave edin ve mikserle iyice çırpın ardından soğumaya bırakın. İşte size şekersiz puding tarifi ve şekersiz puding nasıl yapılır sorunuzun cevabı.

Şekersiz Puding İle Diyeti Bozmayın!

Daha önce de bahsettiğimiz gibi şeker hayatımızda çok büyük olumsuzluklar yaratmaktadır. Birçok hastalığa da sebebiyet vermektedir. Bunlardan bazıları; kalbe zarar vermesi, göbek ve bel çevresi yağlarını arttırması, obeziteye neden olması, bağışıklık sistemini zayıflatması, kronik hastalıklara sebep olması… Tüm bunlar şeker tüketimini sonlandırmak için yeterli sebeplerdir. Bu nedenle şeker tüketiminde hassas davranmak gerekir.

Şekersiz puding tarifi ile sağlıklı ve doğal bir tatlı tüketebilirsiniz. Şekersiz puding tarifi ile şekere olan bağlılığınızı azaltacak hatta belki gereksinimini bile hissetmeyeceksiniz. Tabi tüm bunları yaparken diyetisyeninizin gözetiminde ve onayı dahilin de yapmanız sizin için daha yararlı olacaktır.

[widget-125]

Yorum Yap